AJANS GÖKÇE

Hayat Devam Ediyor

Hayat Devam Ediyor


Hayat Devam Ediyor

Çömlekçi İsmail zorla evlendirildiği karısı Kudret’ten dört çocuğa, aşık olduğu Kudret’in üzerine kuma getirdiği Cennet’ten ise üç çocuğa sahiptir.

Çömlekçi İsmail, çömlekçilik yapmaktan artık para kazanamamaktadır ve birkaç oğlu Siraç ile kızı Zeliha’nın desteğiyle İstanbul’a göç etmeye karar verir.Bu sırada ailenin ortanca kızı dünyalar güzeli Hayat, bölgenin en eski ailelerinden birinin oğlu Kerem’le gizliden aşk yaşamaktadır.

Gençlik heyecanı ve aşk ateşi ikisinin de hata yapmasına neden olur ve Kerem’le Hayat evlenmeden önce beraber olur. Aile bunu öğrenince şehrin en zengin, acımasız ve güçlü adamlarından 70 yaşındaki Abbas’ın 15 yaşındaki Hayat’ı kendisine istemesini fırsat bilip kızı Abbas’a verirler. Bu olaylar nedeniyle aile, İstanbul’a gidip yerleşir. Ancak büyük şehir onlar için bir tuzaktır.

İbrahim ve eşlerinin İstanbul’a bir türlü uyum sağlayamamaları, İbrahim’in çocuklarından Şirin’in şöhret,para tutkusu, Bekir’in karanlık yollara sapması, bir kolu sakat olan sessiz Malik’in şehirde giderek erozyona uğraması, Hayat’ın küçük bedeninin ve ruhunun kabuk bağlamasıyla, etrafına ördüğü duvarların arkasında kalması ve acımasız ve sert bir karakter olup çıkması, büyük oğlan Siraç’ın imkansız aşkı, Zeliha’nın ailesi ve aşkı için direnişi gibi iç içe geçmiş durumlar hikayenin temel taşlarını oluşturuyor.